Pollo PLC-332P-AU-DL3/PM 2MP Dual Light Dome FHD Camera
₨ 4,550
- 2MP Dome Colour Night Vision Camera
- Support Audio On Coax
- 20-30m Dual Light Distance
- IP67
- LED Light can be Turned-on or Off Automatically
- Support BLC & DWDR
Categories: 2 Megapixel, Full HD Cameras, Security & Surveillance System
Description
- 2MP Dome Colour Night Vision Camera
- Support Audio On Coax
- 20-30m Dual Light Distance
- IP67
- LED Light can be Turned-on or Off Automatically
- Support BLC & DWDR
Specifications
Specifications
| Model No. | PLC-332P-AU-DL3/PM |
|---|---|
| Image Sensor | 1/2.8″ CMOS |
| Resolution | 2MP |
| Image Size | 1920 x 1080 |
| Video Output | AHD / TVI /CVI/CVBS |
| Image System | PAL / NTSC |
| Electronic Shutter | Auto |
| View Distance | 20 ~ 30m IR view distance; up to 30m white light view distance |
| Audio | Built-in MIC |
| Frame Rate | 30fps(60Hz); 25fps (50Hz) |
| Min. Illumination | 0 lux (LED ON) |
| Lens | 2.8 mm |
| Lens Mount | M12 |
| S / N Ratio | ≥52dB (AGC OFF) |
| Ingress Protection | IP67 |
| Function Control | OSD (COC Control) |
| Smart LED | Manual or Auto mode |
| ICR | NO |
| Digital WDR | Yes |
| Digital DNR | Yes, 2D DNR |
| AGC | Yes |
| Auto White Balance | Yes |
| BLC | Yes |
| HLC | Yes |
| Sharpness | Yes |
| Contrast | Yes |
| Image Setting | Yes |
| Defect Correction | Auto |
| Language | Chinese and English |
| Angle Adjustment | Pan: 0°~360°; Tilt: 0°~80°; Rotation: 0°~360° |
| Power Supply | DC12V (± 15%) |
| Power Consumption | LED OFF: < 1W; LED ON: < 4W |
| Working Environment | – 30 °C ~ 50 °C, 10 % ~ 90 % (relative humidity) |
| Dimensions (mm) | 162.1Ă— 74.8Ă— 73.8 |
| Weight (net) | Approx. 0.37KG |
Downloads
Downloads
Reviews (0)
Be the first to review “Pollo PLC-332P-AU-DL3/PM 2MP Dual Light Dome FHD Camera” Cancel reply
Shipping & Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
Pollo PLC-322P-AU-DL2/PM 2MP Dual Light Bullet FHD Camera
₨ 4,050
Pollo PLC-322P-IR2/PM 2MP Full HD Camera
₨ 2,850
Pollo PLC-325M-MZ-IR5/PM 5MP Motorized Zoom FHD Camera
₨ 13,500
Pollo PLC-325P-AU-WR3/PM 5MP Warm light FHD Camera
₨ 7,000
Pollo PLC-332P-AU-WR3/PM 2MP Warmlight Full Color FHD Dome Camera
₨ 4,850
Pollo PLC-332P-IR2/PM 2MP FHD Dome Camera
₨ 2,850
Pollo PLC-335P-IR2/PM 5MP FHD Dome Camera
₨ 4,750

Reviews
There are no reviews yet.