Pollo PLC-335P-AU-WR3/PM 5MP AHD Warm light Built-In Audio Dome Camera
₨ 7,000
- 5MP Dome Colour Night Vision Camera
- Support Audio On Coax
- 20-30m Warmlight Distance
- IP67
- LED Light can be Turned-on or Off Automatically
- Support BLC & DWDR
Categories: 5 Megapixel, Full HD Cameras, Security & Surveillance System
Description
- 5MP Dome Colour Night Vision Camera
- Support Audio On Coax
- 20-30m Warmlight Distance
- IP67
- LED Light can be Turned-on or Off Automatically
- Support BLC & DWDR
Specifications
Specifications
| Model No. | PLC-335P-AU-WR3/PM |
|---|---|
| Image Sensor | 1/2.5″ CMOS |
| Resolution | 5MP |
| Image Size | 2560 x 1936 |
| Video Output | AHD / TVI /CVI |
| Image System | PAL / NTSC |
| Audio | Built in Mic |
| Electronic Shutter | Auto; 1/50s~1/000000s(P); 1/60s~1/100000s(N) |
| IR Distance | 20 ~30 m |
| Frame Rate | 5MP@20fps/4MP@30fps |
| Min. Illumination | 0 lux with LED ON |
| Lens | 3.6 mm |
| Lens Mount | M12 |
| S / N Ratio | ≥52dB (AGC OFF) |
| Ingress Protection | IP67 |
| Function | OSD (COC Control) |
| Smart LED | Yes |
| Digital WDR | Yes |
| Digital NR | Yes, 2D DNR |
| AGC | Yes |
| Auto White Balance | Yes |
| BLC | Yes |
| Contrast | Yes |
| Sharpness | Yes |
| Image Setting | Yes |
| Defect Correction | Auto |
| Language | English |
| Angle Adjustment | Pan: 0°~360°; Tilt: 0°~80°; Rotation: 0°~360° |
| Power Supply | DC12V (± 10%) |
| Power Consumption | LED OFF: < 1.5W; LED ON: <3W |
| Working Environment | – 30 °C ~ 50 °C, 10 % ~ 90 %(relative humidity |
| Dimensions (mm) | 165.7 x 69 x 69 |
| Weight (net) | Approx. 0.37KG |
Downloads
Downloads
Reviews (0)
Be the first to review “Pollo PLC-335P-AU-WR3/PM 5MP AHD Warm light Built-In Audio Dome Camera” Cancel reply
Shipping & Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
Pollo PLC-322P-AU-DL2/PM 2MP Dual Light Bullet FHD Camera
₨ 4,050
Pollo PLC-322P-AU-DL3/PM 2MP Dual Light Bullet FHD Camera
₨ 4,550
Pollo PLC-325M-MZ-IR5/PM 5MP Motorized Zoom FHD Camera
₨ 13,500
Pollo PLC-325P-AU-WR3/PM 5MP Warm light FHD Camera
₨ 7,000
Pollo PLC-325P-IR2/PM 5MP Full HD Camera
₨ 4,750
Pollo PLC-332P-AU-DL3/PM 2MP Dual Light Dome FHD Camera
₨ 4,550
Pollo PLC-332P-AU-WR3/PM 2MP Warmlight Full Color FHD Dome Camera
₨ 4,850

Reviews
There are no reviews yet.